Udruga slijepih Brodsko-posavske županije

Stranice Udruge slijepih Brodsko-posavske županije

Proveden je projekt “Mladost u spoznaji o slijepima”

31.05.2011.

U vremenu od 14.07.2010. kada je potpisan ugovor sa Ministarstvom zdravstva i socijalne skrbi do 31.05.2011. proveli smo projekt «Mladost u spoznaji o slijepima» sa učenicima osmih razreda osnovnih škola sa područja Slavonskog Broda. Projektom su obuhvaćene slijedeće osnovne škole: Osnovna škola «Vladimir Nazor», Osnovna škola «Antun Mihanović», Osnovna škola «Bogoslav Šulek», Osnovna škola «Đuro Pilar», Osnovna škola «Hugo Badalić», Osnovna škola «Ivan Goran Kovačić», Osnovna škola «Ivana Brlić Mažuranić», Osnovna škola «Dragutin Tadijanović» sa oko 800 učenika.
Izvoditelji projekta bila su tri člana udruge: Mirko Vrlazić, Ivo Jurić i Davor Cindrić. Predavanja i edukacija obavljeni su u prostorima naše Udruge. Imali smo izložena naša pomagala tako da su djeca ih mogla vidjeti i pojedina pomagala probati kako funkcioniraju. Učenicima su prezentirana i dva kratkometražna filma o slijepima, kako pravilno pomoći slijepima i kako nepravilno pristupiti slijepoj osobi.
Tijekom predavanja učenicima smo ponudili neprovidne naočale tako da su i sama djeca mogli osjetiti sljepoću na par minuta.
Vrlo brzo smo uočili da su djeca zainteresirana i radoznala jer su poslije predavanja slijedila mnoga pitanja. Također su nam djeca dostavila napisane svoje dojmove o susretu sa slijepima.
Nadamo se da smo bar jednim dijelom uspjeli djecu osloboditi predrasuda jer su mnogi imali prvi kontakt sa slijepom osobom.

Voditelj projekta Ivo Jurić

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.